Hacked by Dl4Hacks Team
Hacked by Dl4Hacks Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Keywords

Latest topics
» R2F ClanWar
Regulat e Forumit EmptyTue Sep 25, 2012 9:03 am by KhaL!Fa.#

» Gradat e KNS
Regulat e Forumit EmptyThu Jun 28, 2012 10:32 pm by PATO

» Lionel Messi Signature And Wp
Regulat e Forumit EmptySun Jun 17, 2012 8:36 am by psylenT~

» 45D.FuckPeace Vs WAR@NET 2 Actions
Regulat e Forumit EmptyFri Jun 08, 2012 8:49 pm by 45D

» Intel Challange By lO: f0rest Vs ESC Gaming 2 Actions(Edited By 45D)
Regulat e Forumit EmptyFri Jun 08, 2012 1:23 am by 45D

» Lexojeni!!
Regulat e Forumit EmptyWed Jun 06, 2012 5:02 am by KhaL!Fa.#

» zet Vs Mix 3kills ak47
Regulat e Forumit EmptyMon Jun 04, 2012 7:11 am by 45D

» 45D.FuckPeace Vs Mix #3
Regulat e Forumit EmptyMon Jun 04, 2012 7:06 am by 45D

» NORDiC eSPORT
Regulat e Forumit EmptySun Jun 03, 2012 12:16 pm by v1ct0ry

September 2020
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar

Affiliates
free forum


Regulat e Forumit

Go down

Regulat e Forumit Empty Regulat e Forumit

Post by toon1x. on Sun Apr 22, 2012 7:27 am

Thyerja (shkelja) e Rregullave
Shkelja apo thyerja e Rregullave te Forumit rezulton me denim apo ban/ban permanent!

Si te anashkalohet denimi apo bani?!
Per te anashkaluar denimin apo banin, duhet qe te lexohen me kujdes rregullat qe gjenden ne kete topik!

Aktivitetet ilegale
Postet apo mesazhet private (PM) qe permbajne cheatsa, tutoriale per hack, virusa dhe programe te ndryshme keqberese, rezultojne me ban permanent + fshirje te userit.

Hot Links
Kesaj rregulle do ti kushtohet shume rendesi!
Eshte e ndaluar qe te postohen linkat e ndryshem pa e futur ne code.
Kjo behet duke klikuar ne butonin , apo menyra tjeter "[code]linku[./code] (pa pike).
Ai qe nuk e respekton kete rregull do ti terhiqet verejtja, ne qoftese vazhdon do te mirren masa.

Hapja e topikave te njejte
Per ta anashkaluar hapjen e topikave te njejte, duhet qe te perdoret Search Function.
Kur e hapni ndonje topik dhe nuk e gjeni me search, pastaj me vone e vereni se ai topik ekziston, lajmeroni moderatorin e atij sekcioni dhe ai do ta beje merge topic.
Vetem ne raste te vecanta, temat e njejta do te fshihen!

Reklamat
Postet apo PM me permbajtje te reklamave te ndryshme, ndalohen rreptesisht (vetem nese eshte lejuar nga staffi i KS).

Postet me qellim te rritjes se numrit te tyre
VEMENDJE: Numri i posteve nuk te jep ndonje privilegj qe te marresh ndonje moderator apo ndonje gje tjeter!
Keni kujdes respektoni rregullat e meposhtme:

Spamming
Spam-i eshte postimi i reklamave, posteve fyese, apo posteve te padeshiruara ne forume interneti.
Pra:
• Spam konsiderohet topiku/posti i cili nuk ka te beje asgje me kategorine/threadin.
• Spam konsiderohet çdo postim i cili behet vetem me smiley, psh " "
• Spam konsiderohet çdo post i kote, ku anetari thot vetem "flm, bravo, lol" etj.
• Spam konsiderohet çdo lloj double-posti. (Nese doni me shtu najsen ne postin e posa bere, ja beni edit dhe postoni aty.)

Denimet per spam:
- Nese beni spam, ju terhiqet verejtja!
- Nese nuk ndaleni e vazhdoni, ju fshihen postet. (kjo varet nga konsulltimi i staffit)
- Nese verejtja e fshirja e posteve nuk ka rezultuar me asgje, do ta merrni butonin: .
Per aq kohe sa e keni butonin, postet qe i beni nuk ju numrohen te numri i posteve te pergjithshme.

Ndalesat e antarve te thjesht per hapje te temave te reja:
Neper forum ekzistojne disa pjes ku antart e thjesht nuk jan te lejuar me bo hapje te rreja te temave si psh ne News&Info etj, pra qdo teme e hapur nga antart e thjesht neper keto vende do te fshihen nga stafi..

Me respekt.
KS staff.
toon1x.
toon1x.
Admininistrator
Admininistrator

Posts : 74
Reputation : 1
Join date : 2012-04-22
Age : 20
Location : KOSOVA

http://kosova.nstars.org

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum